An LSEG Business

WERSJA NA ŻYCZENIE   

Zmiany przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy w Polsce: czy jesteś gotowy?

[Webinar] Zmiany przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy w Polsce: czy jesteś gotowy?

Świat nieustannie zmaga się z plagą przestępstw finansowych, dlatego obserwujemy stały wzrost presji regulacyjnych wywieranych na banki i instytucje zobowiązane mających na celu zwalczanie problemu prania brudnych pieniędzy i korupcji.

W styczniu 2020 roku, wraz z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu, wprowadzono wzmocnione środki przeciwdziałania podobnym praktykom. Podążając za tym trendem, w marcu 2021 roku, Polska podjęła się zaostrzenia kontroli regulacyjnych w wielu sektorach.

Jak te zmiany wpłyną na Ciebie i Twoją organizację?

Dowiedz się więcej. Dołącz do nas i posłuchaj ekspertów, którzy przedyskutują kwestie związane z nowymi przepisami, porównają teorię z praktyką i podzielą się użytecznymi wskazówkami.
Informcje o wydarzeniu
Czas trwania:  75 min
Nasi goście:  
Joanna Grynfelder, Compliance Manager | CMC Markets
Sylwia Wolos, Specjalista z Zakresu Procesów Due Diligence | Refinitiv
Katarzyna Saganowska, Dyrektor ds. Zgodności w Regionie EMEA | TMF Group
Monika Strzelecka, Menedżer  | Forensic and Financial Crime | Deloitte Advisory
Wojciech Kapica, Partner Kierujący Departamentem Prawa Rynku Finansowego | SMM Legal
Janusz Januszkiewicz, Dyrektor Działu Wsparcia i Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy | Alior Bank S.A.

Dostęp do wersji na życzenie

(Please note you can manage and update your preferences at any time.)
By submitting your details, you are agreeing to receive occasional communications about Refinitiv resources, events, products, or services. You also acknowledge that you have read and understood our Privacy Statement.By submitting your details, you are acknowledging that you have read and understood our Privacy Statement.
Joanna Grynfelder
Compliance Manager 
CMC Markets
Sylwia Wołos
Specjalista z Zakresu Procesów Due Diligence
Refinitiv
Katarzyna Saganowska
Dyrektor ds. Zgodności z Przepisami w Regionie EMEA
TMF Group
Monika Strzelecka
Menedżer
Forensic and Financial Crime | Deloitte Advisory
Wojciech Kapica
Partner Kierujący Departamentem Prawa Rynku Finansowego
SMM Legal
Janusz Januszkiewicz
Dyrektor Działu Wsparcia i Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy
Alior Bank S.A.

Deloitte
"Deloitte" to marka skupiająca dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących przy świadczeniu wybranym klientom usług badania i innych usług atestacyjnych, doradztwa gospodarczego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem i doradztwa podatkowego oraz innych powiązanych usług.

TMF Group
TMF Group jest globalnym dostawcą usług biznesowych dla firm działających lokalnie oraz na całym świecie. Dzięki sieci biur w ponad 83 krajach możemy zaoferować wiedzę i doświadczenie zdobyte na lokalnych rynkach, by pomóc przedsiębiorstwom – niezależnie od ich wielkości – w rozwoju i w prowadzeniu działalności tam gdzie będzie to niezbędne.
Wierzymy, że złożoność przepisów nie może być barierą dla biznesu. Regulacje prawne i administracyjne nie powinny wstrzymywać działalności. Dlatego dążymy do tego, aby tak się nie działo.

CMC Markets
CMC Markets jest międzynarodową firmą inwestycyjną, wiodącym brokerem kontraktów na różnice (CFD), notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (LSE:CMCX), wchodzącym w skład indeksu FTSE250. Za pośrednictwem platform transakcyjnych online klienci CMC Markets mogą inwestować w ponad 10 tysięcy różnych instrumentów finansowych związanych z rynkami walut (Forex), akcji, obligacji, surowców i towarów. Firma, która powstała w 1989 r. w Londynie, aktualnie posiada 14 oddziałów w różnych regionach świata, w tym w Polsce, obsługując klientów z ponad 70 krajów.

SMM Legal
SMM Legal to jedna z największych kancelarii w Polsce (14 miejsce w rankingu kancelarii prawniczych Rzeczpospolitej w 2020 roku).


NASI PARTNERZY